Gospodarka

2009-12-22 13:39:01

LCD ze Słowacji

W Trencinie (Słowacja) AU Optronics - należący do Grupy BenQ - jeden z trzech największych światowych projektantów, producentów i sprzedawców zaawansowanych technologii TFT LCD oraz największy na świecie producent dużych paneli TFT LCD wybuduje nowy zakład produkcyjny.
BenQ zainwestuje 191 mln euro w fabrykę paneli LCD na Słowacji. W Trencinie (Słowacja) AU Optronics - należący do grupy BenQ - jeden z trzech największych światowych projektantów, producentów i sprzedawców zaawansowanych technologii TFT LCD oraz największy na świecie producent dużych paneli TFT LCD wybuduje nowy zakład produkcyjny. Budowa ma ruszyć w 2010 r., a pracę przy tej okazji dostanie 1300 osób. Zakład będzie miał powierzchnię 200 tys. metrów kwadratowych i w początkowym okresie będzie produkował wielkoformatowe panele LCD.
Na decyzję o lokalizacji wpłynął rynek, o czym po podpisaniu umowy inwestycyjnej powiedział K.Y. Lee - prezydent korporacji BenQ i AOU: - Europa jest jednym z najważniejszych rynków dla LCD TV. Jednocześnie Grupa BenQ oraz AU Optronics postrzegają Europę jako dynamicznie rozwijający się rynek z dużym potencjałem dla urządzeń spełniających wysokie wymagania w zakresie ochrony środowiska... AU Optronics ma fabryki modułów LCD na Tajwanie, w Chinach i Czechach. Moduły LCD przeznaczone do stosowania w komputerach i telewizorach są szklanymi panelami z układami scalonymi i tylnym podświetleniem.  


Zamów newsletter

Zapoznałem się z Regulaminem portalu GB.pl i go akceptuje.

Projekty bankowej

Trwa XXII edycja konkursu Najlepszy Bank organizowanego przez „Gazetę Bankową”.

Sonda

Czy uważasz, że Polska jest dziś państwem z marzeń stoczniowców, którzy w 1980 roku opublikowali swoje 21 postulatów?

6%
22%
7%
66%
Głosów: 200, start sondy: 2011-09-01