Najlepszy Bank 2018
Kolejna edycja konkursu „Gazety Bankowej” – „Najlepszy Bank 2018” i „Bankowy Menedżer Roku 2017” – wyłoniła liderów polskich finansów. Wyróżnienia wybitnym przedstawicielom naszej bankowości wręczono 20 czerwca podczas uroczystego spotkania w Hotelu Bellotto w Warszawie. rozwiń
Bankowym Menedżerem Roku 2017 w kategorii banków komercyjnych został Michał Krupiński – prezes Banku Pekao SA, a banków spółdzielczych - Bartosz Kublik z Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej.
Michał Krupiński - Prezes Zarządu Banku PeKaO, Laureat Nagrody bankowy Menedżer Roku 2017
Michał Krupiński, odbierając nagrodę, mówił, że jest to sukces całego zespołu i oddanych pracowników banku, którzy przyczynili się do osiągnięcia rewelacyjnych wyników. - Przede mną ogrom działań i pracy, by nie tylko polepszyć obecną sytuację Banku Pekao SA, ale także kontynuować nową strategię. Weszliśmy w okres dynamicznego rozwoju, co widać po osiągniętych wynikach rocznych, które były najwyższe w historii Pekao – powiedział Michał Krupiński.
Obu menedżerów, wybranych przez banki i Kapitułę konkursu z grona nominowanych przez kolegium redakcyjne „Gazety Bankowej”, wyróżniają wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie polskiej bankowości: Michał Krupiński umocnił pozycję rynkową Pekao po przeprowadzeniu w banku zmian właścicielskich, a Bartosz Kublik zainicjował przeprowadzenie prorozwojowych rozwiązań służących nie tylko zrównoważonemu wzrostowi instytucji, którą kieruje , ale i całemu sektorowi bankowości spółdzielczej.
Nagrodę w imieniu Bartosza Kublika odebrał Dariusz Kołodziejski - Wiceprezes BS w Ostrowi Mazowieckiej
Nominowani w tej kategorii bankowcy w kategorii banków komercyjnych zostali: Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego, Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego, Michał Gajewski, prezes Banku Zachodniego WBK, i Sławomir Zawadzki, prezes Banku Pocztowego, a w kategorii banków spółdzielczych: Adam Dudek, prezes Banku Spółdzielczego w Limanowej, Elżbieta Zytek, prezes Banku Spółdzielczego w Zgierzu, Helena Kłosowska, prezes Banku Spółdzielczego w Inowrocławiu i Michał Król, prezes Mikołowskiego Banku Spółdzielczego w Mikołowie.
- Wskazując kandydatury bankowych menedżerów redakcja „Gazety Bankowej” wzięła pod uwagę wiele kryteriów: od osiąganych przez nich wyników finansowych, po determinację w realizacji celów, wizję i rozmach działania – mówił podczas dzisiejszej uroczystości Maciej Wośko, redaktor naczelny „Gazety Bankowej”. - Menedżerowie typowani przez redakcję „Gazety Bankowej” mają na swoim koncie nie tylko wybitne osiągnięcia zawodowe, ale w wielu przypadkach wyznaczają trendy w branży. Dużą wagę przywiązują do społecznej odpowiedzialności biznesu, która w kierowanych przez nich bankach jest elementem strategii, a nie jedynie dodatkiem do działalności finansowej.
Konkurs „Najlepszy Bank 2018” – jest to najstarszy konkurs „Gazety Bankowej”, tegoroczna edycja była już 26. z kolei – wybrano zwycięzców zarówno z grona banków komercyjnych jak i spółdzielczych, dzieląc każdą grupę jeszcze na dwie kategorie: banki duże oraz banki małe i średnie (kryterium podziału była wysokość kapitałów własnych).
Dużym bankiem, który zdobył pierwsze miejsce, został Bank Gospodarstwa Krajowego, drugą pozycję zajął ING Bank Śląski SA, trzecią - PKO Bank Polski SA. Zwycięzcą w kategorii małych i średnich banków komercyjnych został Santander Consumer Bank SA, drugi był Bank Pocztowy SA, a trzeci - Credit Agricole Bank Polska SA.
Od lewej: Henryk Uzdrowski - członek zarządu Grupy Medialnej Fratria, Iza Rokicka - ING Bank Śląski, Rafał Antczak - PKO Bank Polski, Beata Daszyńska-Muzyczka - Bank Gospodarstwa Krajowego, Maciej Wośko - redaktor naczelny "Gazety Bankowej"
Od lewej: Henryk Uzdrowski - Grupa Medialna Fratria, Piotr Kwiatkowski- Credit Agricole Bank Polska, Sławomir Zawadzki - Bank Pocztowy, Przemysław Kończal - Santander Consumer Bank , Maciej Wośko - "Gazeta Bankowa"
W grupie dużych banków spółdzielczych pierwsze miejsce zajął Bank Spółdzielczy w Raciążu, drugie - (ex-equo) Bank Spółdzielczy w Białej Rawskiej i Zachodniopomorski Bank Spółdzielczy, trzecie - Poznański Bank Spółdzielczy. W kategorii banków małych i średnich zwyciężył Bank Spółdzielczy w Piotrkowie Kujawskim, drugi był Bank Spółdzielczy w Końskowoli, a trzeci - Bank Spółdzielczy w Sośnicowicach.
Od lewej: Henryk Uzdrowski - członek zarządu Grupy Medialnej Fratria, Mariusz Adamkiewicz - Zachodniopomorski BS, Paweł Solarek - Poznański BS, Wioletta Sektecka - BS w Białej Rawskiej,Piotr Janusz Pniewski- BS w Raciążu , Maciej Wośko - redaktor naczelny "Gazety Bankowej"
Od lewej: Henryk Uzdrowski - Grupa Medialna Fratria, Rafał Marciniak - BS w Piotrkowie Kujawskim, Ryszard Mączka- BS w Końskowoli , Maciej Wośko - redaktor naczelny "Gazety Bankowej"
Banki uczestniczące w konkursie wypełniały ankietę dotyczącą danych finansowych, wskaźników i parametrów opisujących kondycję banku, analizowaną następnie przez firmę doradczą BDO – renomowany podmiot działający w Polsce od ponad 27 lat, która po raz trzeci wsparła prestiżowy plebiscyt „Gazety Bankowej”. Po dokonaniu obliczeń przez BDO, swoją punktację przydzieliła bankom kapituła konkursu. Banki były oceniane przede wszystkim w zakresie wskaźników dynamiki, struktury portfela oraz efektywności działania.
Oba konkursy - „Najlepszy Bank 2018” i „Bankowy Menedżer Roku 2017” – pozwoliły wytypować czołówkę instytucji finansowych i liderów w bankowości.
Menedżerowie, których wytypowała „Gazeta Bankowa” wspólnie z Kapitułą, środowiskiem bankowym, przy współpracy z analitykami BDO, to wybitne postaci naszego świata finansów. Gratulujemy zwycięzcom, a nominowanym dziękujemy z udział w naszym prestiżowym przedsięwzięciu.
Oba konkursy „Gazety Bankowej” - Najlepszy Bank 2018” i „Bankowy Menedżer Roku 2017” – pokazały, jak dobrej kondycji jest polska bankowość i jak liczne osiągnięcia ma na swoim koncie. Partnerami Wieczoru Bankowego, w czasie którego wręczono nagrody były PKN Orlen i PZU SA.
WINKI KONKURSU "NAJLEPSZY BANK 2018"
BANK SPÓŁDZIELCZY DUŻY
MAŁY I ŚREDNI BANK SPÓŁDZIELCZY
DUŻY BANK
MAŁY I ŚREDNI BANK
PARTNER MERYTORYCZNY:
PARTNERZY:
Banki i bankierzy: liderzy finansów rozwiń