Premiera drugiej edycji „Polskiego Kompasu”
Uroczysta premiera drugiej edycji wydawanego przez redakcję miesięcznika „Gazeta Bankowa” – „Polskiego Kompasu – rocznika instytucji finansowych i spółek akcyjnych” odbędzie się 18 października podczas gali w Zamku Ujazdowskim w Warszawie. W trakcie uroczystości zostaną wręczone nagrody „Polski Kompas” dla osób i przedsiębiorstw, które w szczególny sposób zasłużyły się dla rozwoju polskiej gospodarki. W gali wezmą udział przedstawiciele najważniejszych instytucji państwowych w kraju, instytucji finansowych, banków, eksperci z branż kluczowych dla polskiej gospodarki, a także najlepsi menedżerowie polskiego biznesu oraz przedstawiciele ogólnopolskich mediów.
Redakcja „Gazety Bankowej”, najstarszego magazynu ekonomicznego w Polsce, powróciła do swoich przedwojennych tradycji i reaktywowała „Polski Kompas – rocznik instytucji finansowych i spółek akcyjnych”. W tym roku ukaże się drugie wydanie.
Publikacja „Polski Kompas” ujrzała po raz pierwszy światło dzienne w kwietniu 1922 roku. Projekt powstał z inicjatywy Związku Banków we Lwowie, do którego należała wówczas „Gazeta Bankowa”. Do 1939 r. „Polski Kompas” ukazywał się regularnie co roku, obejmował wszystkie spółki akcyjne i instytucje finansowe, działające wtedy na terenie Polski. Był to rocznik, który jako jedyne medium w czasach II RP, wskazywał kierunki rozwoju polskiej gospodarki, był doskonałym narzędziem do pracy dla wszystkich polskich przedsiębiorców i kolejnych ekip rządzących Polską. Niestety, po zakończeniu II wojny światowej „Polski Kompas” nie wrócił już na polski rynek.
Dlatego rok temu redakcja „Gazety Bankowej” postanowiła powrócić do swoich przedwojennych tradycji i wydać pierwsze po tak długim czasie wydanie „Polskiego Kompasu – rocznika instytucji finansowych i spółek akcyjnych”. Publikacja spotkała się z ogromnym uznaniem w środowisku zarówno finansowym, jak i biznesowym, stąd redakcja podjęła decyzję o kontynuacji projektu.
Publikacja obejmuje swoim zakresem, w formie pełnych zestawień, firmy notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz podmioty zarejestrowane w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego, a także analizy i trendy przedstawione przez Radę Programową i dziennikarzy „Gazety Bankowej”, autorytety z różnych dziedzin życia gospodarczego, czołowych analityków finansowych, ekonomistów oraz ludzi polskiego świata biznesu. „Polski Kompas” to także wywiady z wizjonerami, postaciami nietuzinkowymi, które bez wątpienia mają dzisiaj i w przyszłości będą mieć bezpośredni wpływ na kształt polskiej gospodarki.
– Po wielu miesiącach czerwonych indeksów na warszawskiej giełdzie czas na nieco optymizmu. Czas teraz na zmianę nastrojów, na dobry plan. Bo każdy plan ma w sobie ten specyficzny smak pozytywnego myślenia o możliwej, realnej i przemyślanej realizacji przygotowanej strategii. Żaden plan, żadna zmiana nie uda się przecież bez wierzących w jej dobre skutki uczestników projektu. W tym przypadku jesteśmy nimi wszyscy. Wierzę, że lektura esejów eksperckich, które zamieszczamy w drugim wydaniu „Polskiego Kompasu” pozwoli nam ten optymizm znaleźć. Wierzę, że zaprezentowane w naszym corocznym wydawnictwie artykuły podsumowujące zmiany ostatniego roku w kluczowych branżach polskiego rynku – pomogą Państwu przygotować się do możliwych zmian - mówi Maciej Wośko, redaktor naczelny „Gazety Bankowej” i „Polskiego Kompasu”.
Nowe wydanie „Polskiego Kompasu” trafi do wiodących przedsiębiorstw i firm, a już dziś wieczorem dostępne będzie bezpłatnie w aplikacji mobilnej Gazety Bankowej (do pobrania z AppStore i Google Play – szczegóły na http://www.gb.pl/e-wydanie-gb.html).
Relacja z gali dostępna będzie na portalu oraz na profilu Gazety Bankowej na Facebooku - www.facebook.com/gazetabankowa